Denní program

červen 2015

Titul

Datum & čas

Sekce a projekty
/ Podprojekt

Typ

Místo

Program

22. 6. 10.00

Divadelní prostor

procházka

Clam-Gallasův palác

Místo: Clam-Gallasův palác

Divadlo Cchao-lu je unikátní formou budovy ve tvaru Cchao-lu. Nesídlí v chaotickém centru města. Sídlí v horách daleko od něj.

Divadlo je ušité na míru pro první čínské živé drama ve velkém měřítku, Cchao-lu Ču-ke Liang. Je to jediné velké divadlo na světě postavené z bambusu a trávy. Divadlo jako celek má perfektní kruhový tvar. Je otevřeným amfiteátrem. To přirozeně znamená, že každé vystoupení musí použít systém pro zesílení zvuku. Divadlo Cchao-lu je obklopeno patnácti žebříky z bambusu a trávy. Divadlo se skládá z deseti Cchao-lu budov, které mohou být zformovány do oblouku o 180 stupních. Krásné hory jsou scénickým pozadím a staly se nedílnou součástí divadla. Scénografie a představení jsou rozšířeny až na kopec. Jeviště má 28 metrů v průměru a obsahuje velký bazén a zvedací platformu.

Kruhový bazén je obklopen dvěma vodními kanály a vnějším jezerem. Pozice 128 na sobě nezávislých projekčních ploch může být kdykoli změněna podle potřeb projekce.

Hlediště (včetně řídící místnosti) tvoří čtyřpatrová budova ve stylu Cchao-lu, do které je možné usadit 1500 lidí. Třetí a čtvrté patro hlediště obsahuje čajovnu a vyhlídku. Hlediště a jeviště jsou utvořeny v naprosto stejném Cchao-lu stylu. Divadlo je rovněž důležitým turistickým cílem.

Divadlo je 23 metrů vysoké, vnější průměr budovy činí 70 metrů. Exteriér užívá bambus, dřevo a trávu. Dvojitě se stáčející struktura kupole divadla nabízí jednoduchou eleganci a styl (připomínající orientální klasický architektonický styl ve velkém měřítku). Kromě toho, že je zde uváděna hra Cchao-lu Ču-ke Liang, má divadlo ambici stát se mezinárodním festivalovým centrem.

kurátor: Wenlong Yan
výtvarné řešení: Wenlong Yan