Denní program

červen 2015

Titul

Datum & čas

Sekce a projekty
/ Podprojekt

Typ

Místo

Program

19. 6. 10.00

Divadelní prostor

procházka

Clam-Gallasův palác

Rezonující město: linie nejmenšího a největšího odporuRezonující město: linie nejmenšího a největšího odporuRezonující město: linie nejmenšího a největšího odporu
Místo: Clam-Gallasův palác

Nový Zéland: Město a povodeň. Participativní akce, při které budou účastníci simulovat  událost živelné pohromy. S. Twose, K. Simon.

Výlet po Praze: Rezonující město: linie nejmenšího a největšího odporu

Výlet po městě povede účastníky k překročení pražského říčního potenciálu. Členové procházky se stanou součástí aktivního čerpání dynamiky záplav, která je odhalena a nově vytvořena jejich kolektivním pohybem skrze prostory. Zažijí alternativní dimenzi města skrze procházení se a kolektivní gestikulování v kritických momentech procházky a způsoby, které se vztahují nebo evokují transformaci města prostřednictvím dramatického a vzdorujícího přílivu vody. Účastníci se střetnou s městem v podobě záplavy, zatímco linie poslední odolnosti a jejich kolektivní a individuální pohyby budou nahrávány jako připomenutí této dynamické události.

kurátor: Simon Twose
výtvarné řešení: Simon Twose, Katrina Simon

Katrina Simon
Scénografka a vizuální umělkyně vzdělaná v architektuře, architektuře krajiny a výtvarném umění. Její badatelské zájmy spočívají v technikách kartografie, jejich užití v krajinářském designu, urbanitě a hřbitovech.

Simon Twose
Simon Twose je architekt a akademik žijící ve Welingtonu na Novém Zélandu. Zajímá se o průzkum designu a jeho poslední práce zkoumá inscenace v procesu designu, především v prolínání kreseb a budov.

Katrina Simon and Simon Twose: Rezonující město: linie nejmenšího největšího odporu (výlet po Praze), Praha, Česká republika, 2015