Denní program

červen 2015

Titul

Datum & čas

Sekce a projekty
/ Podprojekt

Typ

Místo

Program

22. 6. 00.00

Sekce zemí a regionů

výstava

Institut Cervantes

Exkurze současnou španělskou scénografií
Místo: Institut Cervantes

Výstava Exkurze španělskou scénografií se bude konat v Institutu Cervantes v Praze v rámci aktivit expozice Španělska na PQ 2015.

V posledních pěti letech získala scénografie v rámci soudobé španělské scény významnou roli. Hledání nových forem k vyprávění příběhů přivedlo španělské tvůrce ke zkoumání a rozvíjení divadelních řešení podporujících jejich kreativní myšlení. Jejich návrhy představují reálný odraz uměleckého vývoje, jaký dnes Španělsko zažívá.

Výstava se koná díky podpoře institucí organizujících expozici Španělska v Institutu Cervantes v Praze a představuje kulturní milník doplňující oficiální program aktivit Španělska na PQ15. Cílem expozice je představit odborníkům i milovníkům scénických a muzikálních umění současnou španělskou divadelní scénu, a to v atraktivním vizuálním a scénografickém formátu spojujícím téměř 600 představení uvedených ve Španělsku v posledních pěti letech.

Po skončení pražské výstavy bude expozice neprodleně přemístěna do Španělska, neboť bude instalována ve městě Almagro v rámci 38. ročníku Mezinárodního festivalu klasického divadla. V září bude představena v Madridu v sídle Národního dramatického centra, v Divadle Valle Inclána. Poté bude následovat putovní prezentace po dalších španělských a evropských městech.

Institut Cervantes v Praze
Od 19. do 28. června 2015.
Na Rybníčku 6, 120 00 Praha 2.
Pondělí – Pátek 10:00 – 18:00 / Sobota 10:00 – 14:00.
Vstup zdarma.