Denní program

červen 2015

Titul

Datum & čas

Sekce a projekty
/ Podprojekt

Typ

Místo

Program

18. 6. 20.00

SpaceLab OFF Program

koncert

SpaceLab OFF Stage (Containall)

Novinka
Místo: SpaceLab OFF Stage (Containall)

Večer audiovizuální post-apokalypsy. Tři české projekty, které spojuje silný vizuál, revoltující energie skrytá pod vrstvami ponuré taneční elektroniky a především svérázná práce s textem a apokalyptickými vizemi současnosti.

(Dramaturgie – Peter Gonda)

20:00 TBA

21:00 Píča z Hoven

Hledáme-li mladé elektronické formace reprezentující českou zálibu v propojování slova s taneční elektronikou, nemůžeme opomenout brněnskou formaci PZH, která svůj pohlcující mix ponuré elektroniky, vizuálu a poetických textů označuje jako doom-pop.

22:00 Lightning Glove

Lightning Glove je pražský projekt, který svérázně zachází s hlasem a psychedelickou vizí post-raveové elektronické hudby. Rozpuštěná a hypnotická atmosféra je dokreslena živým vizuálem přední české VJky AKA47.

23:00 Frau Frankenstein und spüllboys

Na téma apokalypsy také reaguje brněnské uskupení  Frau Frankenstein undspüllboys. Jejich strhující a energický zvuk je postaven na kolizidvou MC's s hudební směsicí digitálního hardcore, revoltujícího beatubreakcore a chiptunes.

Vstup s akreditací zdarma.

SpaceLab OFF Program 2015

Zabydlet nová místa! Letošní SpaceLab OFF program na deset dnů obsazuje nevyužívanou budovu v centru Prahy na břehu Vltavy. Prostor sousedící s outdoor klubem Containall (Cihelná 4) zároveň slouží jako meeting point a zcela specifický výstavní prostor Pražského Quadriennale. Večery, hudba: Průlet radikální novou vlnou české nezávislé scény čítá na třicet položek – od post-rave elektroniky, live codingu, shoegaze, post rocku a noisu až po elektro kabaret s ukulele. Sledujte celovečerní speciály věnované Ostravě, Brnu, program připravený festivalem elektronické hudby Elekce a aliancí DAMU/FAMU! V noci se pak dům mění na house party se zkušenými and/or excentrickými DJi.

Komplex místností PQ_privat, připravený scénografy KALD DAMU, dělá z budovy jedinečnou interaktivní instalaci: procházejte a využívejte noclehárnu, knihovnu, sklep, koupelnu, kuchyň, tělocvičnu, skleník! Skrze atmosféru kreativního, multidisciplinárního, živoucího a futuristicky uvažujícího post-squatu vytváří Zlomvaz & PQ naprosto speciální položku kulturní zábavy v Praze.