Denní program

červen 2015

Titul

Datum & čas

Sekce a projekty
/ Podprojekt

Typ

Místo

Program

18. 6. 14.00

Performing Prague

ubytování

MeetFactory

Kitchen Dialogues - Bed and BreakfastKitchen Dialogues - Bed and BreakfastKitchen Dialogues - Bed and Breakfast
Místo: MeetFactory

Bed & breakfast je nový projekt, který připravujeme v rámci širšího projektu Kitchen dialogues. Půjde o událost, která se bude konat od 17. do 28. 6. 2015 v MeetFactory, centru pro současné umění, v kooperaci s festivalem Pražské Quadriennale 2015. 

Během každého dne bude mít 12 účastníků možnost přespat a dát si snídani v 2. patře MeetFactory, ve studiu o sto metrech čtverečních, kde postavíme moduly/malé obýváky zrecyklováním již dříve využitého dřeva a to tak aby šlo o příjemné, unikátní moduly, s přihlédnutím na veškeré současné potřeby uživatele. Každý návštěvník bude moci strávit v našem studiu maximálně dvě noci, abysme dali možnost zapojit se více zájemcům.

Ráno budeme servírovat vynikající domácí snídani, která se bude skládat z přebytečných potravin, které produkuje dnešní potravinářský průmysl.

Našim cílem je, aby mohl každý účastník prožít námi vytvořený ekosystém, mimo konzumní společnost a to bezplatně.

Aby se člověk mohl zúčastnit musí se jen registrovat přes rezervační systém, který bude od poloviny květny 2015 k dosažení na naší webové stránce a stránce MeetFactory u anotace k projektu.

Kitchen dialogues fungují již několik let jako stagionový projekt, během kterého již došel k různorodým sociálním interakcím a gastronomickým událostem, které slouží jako spojující prostředek. Každé uvedení se zaměřuje na negativní konsekvence nadbytečné produkce potravin v obměněných formátech, od vytvoření dočasné pop-up restaurace v rámci soukromého bytu po příležitostné projekty, jakým bylo vytvoření mobilní kuchyně.

Projekt Bed and breakfast je podpořen centrem pro současné umění MeetFactory, Billedkunstnernes Vederlagsfond a Institutem Cervantes.

http://www.madefromwaste.org/

kitchendialogues.com